Filtruj

Cena

Cena

 • 104,00 zł - 169,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Lewy Baner

Kaski bokserskie

Mocne uderzenie w głowę w sportach walki jest niemal codziennością. Jednocześnie to bardzo niebezpieczny moment. Mózg tuż po solidnym ciosie wpada w mocne drgania, czasem wręcz obijając się o czaszkę. Wstrząśnienie mózgu może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i przyczynić się do nieodwracalnych zmian. By temu zapobiec, zawodnicy powinni używać kasków. W tej kategorii oferujemy wysokiej klasy kaski do MMA, boksu i innych dyscyplin. Znajdziesz tu kask sparingowy i modele przeznaczone na zawody.

Zapoznaj się z naszym asortymentem i zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Kask do boksu od Overlord ochroni to, co najcenniejsze.

Aktywne filtry

 • Overlord Kask z maską Predator

  169,00 zł

  Niezwykle wytrzymały i doskonale skonstruowany kask Overlord Predator zapewnia pełną ochronę głowy oraz twarzoczaszki podczas wymagających treningów, polecany jest również po przebytych urazach tej okolicy.

  - Elastyczna, odpinana osłona twarzy

  - Podwójny system regulacji

  - Dodatkowe przeszycie w strefie ucha

Kaski MMA – przed czym Cię chronią?

Kask ochronny zabezpieczy głowę przed mniej lub bardziej poważnymi urazami. Chodzi m.in. o otarcia naskórka, stłuczenia małżowin usznych, rozcięcia, złamania kości nosa lub szczęki. Odpowiednia konstrukcja i specjalna pianka równomiernie rozprowadza siłę ciosów. Zarówno kaski treningowe (nieco lżejsze), jak i te używane na zawodach (cięższe) muszą zabezpieczać czoło, brodę, kości policzkowe, szczękę i okolice uszu. Poziome przeszycie w strefie osłaniającej ucho, zapobiega nagłemu wzrostowi ciśnienia w kanale słuchowym, co chroni błonę bębenkową przed uszkodzeniem.

Kask MMA – budowa

Kaski bokserskie mają wielowarstwową konstrukcję złożoną m.in. z doskonale amortyzującej pianki EVA o różnej gęstości. Kask zapewnia skuteczną ochronę najwrażliwszych obszarów głowy, które zwykle są najbardziej narażone na bolesne urazy. Okolice ucha chroni dodatkowy panel o grubości około 12 mm. Pasek podbródkowy ma wyprofilowaną anatomicznie konstrukcję, a zapięcie to system hook & loop, pozwalający dopasować ochraniacz do wielkości i kształtu głowy. Wyściółka ma postać wysokiej jakości tkaniny, zapewniającej cyrkulację powietrza i odprowadzającej wilgoć.

Kask bokserski – jak wybrać właściwy?

Trenujesz boks? Potrzebny Ci kask do MMA? Zanim go wybierzesz, zwróć uwagę na następujące kwestie:

 1. Materiał zewnętrzny – kaski ochronne pokryte są skórą lub materiałem syntetycznym. Zawodowcy zwykle sięgają po pierwszy wariant. Ma on większą wytrzymałość. Początkujący z powodzeniem mogą wybrać tańszy zamiennik.
 2. Wypełnienie – odpowiada za stopień absorpcji siły uderzenia. Świetnym wypełnieniem jest pianka poliuretanowa.
 3. Widoczność – otwory przy oczach powinny być odpowiednio duże, by nic nie ograniczało pola widzenia.
 4. Dopasowanie – kask ochronny musi być stabilny i pod żadnym pozorem nie powinien przemieszczać się w czasie przyjmowania ciosów.
 5. Przeznaczenie – na trening przeznaczone są kaski sparingowe, lżejsze i osłaniające więcej. Kaski na zawody są mocne, cięższe, ale odkrywają część twarzy, wystawiając ją na uderzenie. Kask treningowy jest z reguły tańszy.

Kaski do boksu – dlaczego my?

Sporty walki pasjonują nas od dawna. Tworzymy profesjonalny sprzęt, bazując na swoim doświadczeniu i sugestiach zawodników. Wybieraj to, co najlepsze! Pozwól nam być częścią Twojego sukcesu!