Overlord Kask Bokserski Legacy

Overlord Kask Bokserski Legacy

165,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Uprawianie sportów kontaktowych takich jak Boks, Kickboxing, Muay Thai, Krav Maga czy MMA wiąże się z ryzykiem bardzo poważnych urazów. W przypadku głowy urazy te najczęściej obejmują otarcia naskórka, stłuczenia małżowin usznych, ale też złamania kości nosa. Wysokiej jakości kask amortyzuje siłę uderzenia, skutecznie chroniąc głowę przed niebezpiecznymi urazami, zachowując komfort użytkowania zapewnia bezpieczeństwo podczas treningów, sparingów i walk amatorskich, amortyzując i równomiernie rozprowadzając siłę ciosów, chroniąc przy tym obszar szczęki, uszu i policzków. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, by podczas treningu nie przesuwał się i jednocześnie nie ograniczał pola widzenia. Odpowiednio dobrany ochraniacz głowy zapewni komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny. Rodzaj i jakość wypełnienia ochraniacza głowy odpowiada za absorpcję siły uderzenia oraz wstrząsów, ma więc decydujący wpływ na bezpieczeństwo jego użytkownika. Mocne zapięcia i system regulacji pozwalają precyzyjnie dopasować kask do wielkości i kształtu głowy, kask nie może się przemieszczać podczas przyjmowania ciosów. Do treningu zdecydowanie lepiej sprawdzi się lżejszy kask, ochraniacze głowy na zawody mają większą wagę. Obydwa rodzaje kasków muszą chronić czoło, brodę, kości policzkowe, szczękę i okolice uszu. Overlord proponuje modele posiadające dodatkową piankę amortyzującą w strefie policzka pozwalającą na równomierne rozłożenie siły ciosu kierowanego na nos. Dodatkowe, poziome przeszycie w strefie osłaniającej ucho zapobiega nagłemu wzrostowi ciśnienia w kanale słuchowym zewnętrznym chroniąc tym samym błonę bębenkową przed uszkodzeniem. Ochraniacz głowy jest szczególnie polecany sportowcom z już przebytymi urazami twarzoczaszki.


Overlord® Ochraniacz głowy Legacy

Ochraniacz głowy Overlord® Legacy dzięki swojej konstrukcji ma wszechstronne zastosowanie, sprawdzi się podczas intensywnych treningów oraz walk amatorskich. Niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki zapewni wyjątkowy komfort i skuteczną ochronę przed niechcianymi kontuzjami i urazami.

Nasz kask wykonany jest z wysokiej jakości, bardzo trwałej i odpornej skóry syntetycznej, a jego wypełnienie doskonale chroni obszary głowy najbardziej narażone na kontuzje i urazy.

Ochraniacz Overlord® Legacy dzięki zastosowaniu amortyzującej pianki o różnej gęstości Latex Rubber Foam skutecznie chroni przed bolesnymi kontuzjami podczas treningów i walk amatorskich. Okolice uszu chronione są dużym panelem wypełnionym pianką o bardzo wysokiej gęstości.

Ochrona podbródka dzięki wyprofilowanej, anatomicznej konstrukcji, wzmocnionej dodatkowym panelem wykonanym z EVA Foam oraz możliwością jej regulacji zapewnia idealne mocowanie, dopasowanie i bardzo skuteczną ochronę okolicy żuchwy.

Bardzo mocne zapięcie hook & loop oraz podwójny system regulacji pozwala bardzo precyzyjnie dopasować ochraniacz Overlord® Legacy do wielkości głowy, tak by był stabilny i nie przemieszczał się podczas przyjmowania ciosów. 

Wewnętrzną wyściółkę kasku stanowi oddychająca tkanina zapewniająca odpowiednie odprowadzanie wilgoci.

Zestaw Overlord Legacy

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna 100% PU+PVC
Wypełnienie kasku Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości EVA (Latex Rubber Foam)
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz kasku, antybakteryjna, antyalergiczna
System regulacji Podwójny, hook & loop
Kolor Czarny
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wzmocniona strefa ochrony ucha
  • Ergonomiczny profil, idealne dopasowanie do kształtu głowy
  • Wytrzymała, pianka o różnej gęstości, amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami
  • Pełna ochrona czaszki z jednoczesnym zachowaniem dużego pola widzeni
  • Podwójne, bardzo mocne zapięcie Velcro z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach
  • Wzmocniona strefa podbródkowa
  • Wysokiej jakości oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
  • Certyfikat bezpieczeństwa CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz oraz PN-EN 13277-4:2004/A1:2008

Wszystkie modele kasków marki Overlord® są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniacza głowy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

XS 51-52 cm
S 52-55 cm
M 55-58 cm
L 58-61 cm
XL >61 cm

Kacper Kozierzębski w Kasku Bokserskim Overlord Legacy

UWAGA!

Ochraniacz głowy nie zapewnia pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy