Overlord Kask Turniejowy Tournament

Overlord Kask Turniejowy Tournament

199,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Uprawianie sportów kontaktowych takich jak Boks, Kickboxing, Muay Thai, Krav Maga czy MMA wiąże się z ryzykiem bardzo poważnych urazów. W przypadku głowy urazy te najczęściej obejmują otarcia naskórka, stłuczenia małżowin usznych, ale też złamania kości nosa. Wysokiej jakości kask amortyzuje siłę uderzenia, skutecznie chroniąc głowę przed niebezpiecznymi urazami, zachowując komfort użytkowania zapewnia bezpieczeństwo podczas treningów, sparingów i walk amatorskich, amortyzując i równomiernie rozprowadzając siłę ciosów, chroniąc przy tym obszar szczęki, uszu i policzków. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, by podczas treningu nie przesuwał się i jednocześnie nie ograniczał pola widzenia. Odpowiednio dobrany ochraniacz głowy zapewni komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny. Rodzaj i jakość wypełnienia ochraniacza głowy odpowiada za absorpcję siły uderzenia oraz wstrząsów, ma więc decydujący wpływ na bezpieczeństwo jego użytkownika. Mocne zapięcia i system regulacji pozwalają precyzyjnie dopasować kask do wielkości i kształtu głowy, kask nie może się przemieszczać podczas przyjmowania ciosów. Do treningu zdecydowanie lepiej sprawdzi się lżejszy kask, ochraniacze głowy na zawody mają większą wagę. Obydwa rodzaje kasków muszą chronić czoło, brodę, kości policzkowe, szczękę i okolice uszu. Overlord proponuje modele posiadające dodatkową piankę amortyzującą w strefie policzka pozwalającą na równomierne rozłożenie siły ciosu kierowanego na nos. Dodatkowe, poziome przeszycie w strefie osłaniającej ucho zapobiega nagłemu wzrostowi ciśnienia w kanale słuchowym zewnętrznym chroniąc tym samym błonę bębenkową przed uszkodzeniem. Ochraniacz głowy jest szczególnie polecany sportowcom z już przebytymi urazami twarzoczaszki.


Overlord® Ochraniacz głowy turniejowy Tournament

Konstrukcja turniejowego kasku MMA została opracowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem MMA Polska. 

Doświadczenie i wiedza praktyków zaowocowała powstaniem lekkiego i zapewniającego szeroki kąt widzenia kasku, jednocześnie skutecznie chroniącego młodych adeptów MMA podczas Amatorskich Mistrzostw Polski. 

Turniejowy ochraniacz głowy Overlord® do MMA wykonany jest z wysokiej jakości, bardzo odpornej skóry syntetycznej DX.

Wypełnienie ochraniacza doskonale pochłania i równomiernie rozprowadza powstałą w wyniku silnych ciosów energię, dzięki zastosowaniu doskonale amortyzującej pianki EVA Foam, o grubości uzależnionej od stref które ma chronić. Najbardziej newralgiczne strefy głowy – czoło, kości policzkowe oraz potylicę chroni wielowarstwowa, najwyższej jakości pianka grubości 32 mm, okolica ucha chroniona jest panelem o grubości 20 mm.  

Trójstrefowy system regulacji pozwala bardzo precyzyjnie dopasować ochraniacz, tak by był stabilny i nie przemieszczał się podczas przyjmowania ciosów. 

Idealne mocowanie i dopasowanie dopełnia ergonomiczny pasek podbródkowy, który również stabilizuje ochraniacz i wzmacnia ochronę żuchwy.

Wewnętrzną wyściółkę kasku stanowi bardzo wysokiej jakości tkanina zapewniająca idealną cyrkulację powietrza, maksymalizuje wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Ochraniacz turniejowy Overlord® zapewnia wyjątkowy komfort i skuteczną ochronę przed urazami.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna 100% DX
Wypełnienie kasku Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz kasku, antybakteryjna, antyalergiczna
System regulacji Podwójny, hook & loop
Kolor Czarny
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wzmocniona strefa ochrony ucha
  • Ergonomiczny profil, idealne dopasowanie do kształtu głowy
  • Wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami 
  • Pełna ochrona czaszki z jednoczesnym zachowaniem szerokiego pola widzenia
  • Potrójny system regulacji, 
  • Dodatkowy panel ochronny okolicy potylicy mocowany mocnym zapięciem hook & loop 
  • Pasek podbródkowy nieograniczający ruchów
  • Wysokiej jakości oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
  • Rekomendowane przez Stowarzyszenie MMA Polska
  • Certyfikat bezpieczeństwa CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz oraz PN-EN 13277-4:2004/A1:2008

Wszystkie modele kasków marki Overlord® są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniacza głowy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

XS 51-52 cm
S 52-55 cm
M 55-58 cm
L 58-61 cm
XL >61 cm

UWAGA!

Ochraniacz głowy nie zapewnia pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy