Overlord Ochraniacze Dłoni Napięstnik Karate

Overlord Ochraniacze Dłoni Napięstnik Karate

40,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Karate jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie, to jedna z najpopularniejszych na świecie sztuk walki, która oprócz sprawności fizycznej doskonali charakter, refleks i precyzję ruchów. W ramach karate adepci poddawani są ćwiczeniom tameshi-wari polegającym na przełamywaniu twardych przedmiotów (desek, cegieł, dachówek itd.) m. in. kantem dłoni, pięścią. Stosowane w karate niezależnie od uprawianego stylu techniki bloków, ciosów i uderzeń „pustą ręką” wiążą się z występowaniem urazów i kontuzji. Najczęściej dochodzi do otarć, stłuczeń, zwichnięć i uszkodzeń tkanek miękkich dłoni. Przyczyny kontuzji dłoni mogą być bardzo różne - niewłaściwa rozgrzewka, błędy treningowe lub przetrenowanie. Bardzo częstą przyczyną urazów jest nieodpowiednio dobrany lub słabej jakości ochraniacze – napięstniki. Od dobrze dobranych napięstników zależy jakość i bezpieczeństwo treningu mogą one różnić się między sobą detalami związanymi z wymaganiami poszczególnych stylów karate, jednak wszystkie mają konstrukcję otwartą, która wynika ze specyfiki wyprowadzania ciosów i skupiania dużych obciążeń na paliczkach bliższych i stawach międzypaliczkowych. Wszystkie zazwyczaj są wykonane ze stosunkowo cienkiego materiału, wzmocnionego odpowiednią pianką umieszczoną jedynie na zewnętrznej części dłoni. Przemyślany dobór napięstników jest niezwykle istotny, gdyż są one jedyną ochroną dłoni przed urazami. 


Overlord® Elastyczny Ochraniacz Dłoni

Elastyczne Ochraniacze dłoni Overlord wykonane są z bawełnianej tkaniny z domieszką poliestru, dzięki czemu ochraniacz doskonale dopasowuje do kształtu dłoni zapewniając komfort i bezpieczeństwo treningu. Wypełnienie pianką o odpowiedniej grubości, twardości o właściwościach amortyzujących minimalizuje ryzyko bolesnych kontuzji. Oddychająca, lekka i ergonomiczna konstrukcja o bardzo dobrej absorpcji wstrząsów zapewnia maksimum wygody przy zachowaniu bardzo dobrej ochrony dłoni. Elastyczne napięstniki Overlord sprawdzą się doskonale m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Poliester
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka EVA Foam 13 mm
Materiał wewnętrzny Bawełna, poliester
Kolor Biały
Rozmiar XS, S, M, L

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Lekka pianka o wysokiej gęstości zapewniająca skuteczną ochronę przed kontuzjami
  • Amortyzujący EVA system o grubości 12 mm 
  • Oddychająca, antybakteryjna tkanina
  • Idealne dopasowanie do kształtu dłoni
  • Duża swoboda ruchów podczas treningów i walk amatorskich
  • Komfortowy ściągacz doskonale trzymający napięstnik
  • CE PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!