• Obecnie brak na stanie
Overlord Ochraniacze Łokci
  • Obecnie brak na stanie

Overlord Ochraniacze Łokci

65,00 zł
Brutto
Ilość
Wybrana kombinacja jest aktualnie niedostępna

Informacje ogólne

Ochraniacze łokci są niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, ich zadaniem jest ochrona wszystkich struktur budujących staw. Bardzo ważne jest dopasowanie rozmiaru aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów. W przypadku MMA ochraniacze łokci nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń. Ochraniacze powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Sztuki walki charakteryzujące się między innymi walką w parterze wymagają ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych, maksymalnie chroniących aparat więzadłowy i struktury kostne stawu. 


Overlord® Ochraniacze Łokci

Ochraniacze łokci Overlord zostały zaprojektowane tak by minimalizować ryzyko najczęściej występujących urazów podczas uprawiania sportów sztuk walki takich jak otarcia, stłuczenia i skręcenia. W przypadku stawu łokciowego bardzo ważna jest ochrona miejsca przyczepu mięśnia trójgłowego ramienia - wyrostka łokciowego kości łokciowej – najbardziej narażonego na bezpośrednie urazy. Pamiętając o tym, w ochraniaczach łokci Overlord została zastosowana wielowarstwowa pianka doskonale amortyzująca bezpośrednie siły działające na staw oraz wzmocniony ściągacz poprawiający stabilizację struktur więzadłowych. Elastyczna tkanina zewnętrzna cechuje się wyjątkową wytrzymałością, jednocześnie pozwalając na pełny, swobodny zakres ruchów w stawie: zgięcia, wyprostu, rotacji zewnętrznej i wewnętrznej. Miękka i wchłaniająca wilgoć tkanina wewnętrza, regulowane, podwójne zapięcie oraz obszycie tkaniną poliestrową zapewniają komfort użytkowania maksymalnie zapobiegając bolesnym otarciom.

Warto pamiętać! Najczęstszym złamaniem u sportowców w zakresie stawu łokciowego jest złamanie głowy kości promieniowej - aby jak najskuteczniej zapobiegać tego typu urazowi niezwykle istotne jest doskonalenie technik bezpiecznego upadku. 

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% Poliester
Wypełnienie ochraniacza  Wielowarstwowa pianka EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Kolor Czarny
Rozmiar S, M

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wytrzymała, amortyzująca pianka EVA Foam doskonale amortyzująca i rozprowadzająca wstrząsy
  • Doskonała absorpcja, bezpieczeństwo treningu
  • Struktury kostne i aparat więzadłowy chronione dodatkową warstwą amortyzującej pianki 18 mm
  • Stabilna konstrukcja, idealne dopasowanie do stale pracującego stawu 
  • Niewielka waga
  • Podwójny, bardzo mocny system regulacji hook & loop
  • Certyfikat bezpieczeństwa CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy łokci marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!