Overlord Ochraniacze Piszczeli Elastyczny Biały

Overlord Ochraniacze Piszczeli Elastyczny Biały

50,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Elastyczny Ochraniacz Piszczeli i Stopy

Elastyczne Ochraniacze Piszczeli i Stopy Overlord są wykonane z bawełnianej tkaniny z domieszką poliestru, dzięki czemu ochraniacz doskonale dopasowuje do kształtu łydki i stopy zapewniając komfort i bezpieczeństwo treningu.

Wypełnienie pianką o odpowiedniej grubości, twardości o właściwościach amortyzujących minimalizuje ryzyko bolesnych kontuzji.

Oddychająca, lekka i ergonomiczna konstrukcja o bardzo dobrej absorpcji wstrząsów zapewnia maksimum wygody przy zachowaniu bardzo dobrej ochrony piszczeli i stopy.

Elastyczne ochraniacze Overlord sprawdzą się doskonale m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Bawełna, poliester
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka EVA Foam 20 mm
Materiał wewnętrzny Bawełna
Kolor Biały
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Lekka pianka o wysokiej gęstości zapewniająca skuteczną ochronę przed kontuzjami
  • Amortyzujący EVA system o grubości 20 mm 
  • Oddychająca, antybakteryjna tkanina
  • Idealne dopasowanie do kształtu nogi
  • Duża swoboda ruchów podczas treningów i walk amatorskich
  • Komfortowy ściągacz doskonale trzymający nagolennik
  • CE PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość S M L XL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!