Overlord Ochraniacze Piszczeli Legacy

Overlord Ochraniacze Piszczeli Legacy

189,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Ochraniacz Piszczeli i Stopy Legacy

Ochraniacz Piszczeli i Stopy Legacy został zaprojektowany by skutecznie chronić osoby trenujące sporty walki, w których kopnięcia stanowią jedną z ważniejszych i najbardziej efektywnych technik. Przeznaczone są dla amatorów takich sportów jak m.in. Muay-Thai, Kickboxing, Krav Maga, K1.

Nagolenniki Overlord® Legacy wykonane są z trwałej, odpornej i łatwej w konserwacji oraz czyszczeniu skóry syntetycznej. Mocowanie w części piszczelowej podwójnym zapięciem typu Velcro gwarantuje stabilizację, oraz idealne dopasowanie do każdego kształtu łydki. 

Nasz Ochraniacz, dzięki wielowarstwowej konstrukcji z zastosowaniem amortyzującej pianki o różnej gęstości Latex Rubber Base Foam Soft doskonale pochłania i równomiernie rozprowadza energię powstałą w wyniku potężnych kopnięć i bloków, tym samym skutecznie chroni przed bolesnymi kontuzjami podczas sparingów i walk amatorskich.

Przyjazna dla skóry, antyalergiczna tkanina Black Fleece użyta do wyściółki ochraniacza dzięki antypoślizgowym właściwościom, dodatkowo zabezpiecza przed przesuwaniem się w trakcie treningu, dodatkowo tkanina zapewnia odpowiednie wchłanianie i odprowadzanie wilgoci.

Zestaw Overlord Legacy

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% Skóra syntetyczna
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości EVA (Latex Rubber Base Foam Soft)
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Stopa Szeroka, wzmocniona doskonale amortyzującą pianką EVA Foam 8 mm
Kolor Czarny
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wytrzymała, amortyzująca pianka EVA Foam o różnej gęstości (12 mm + 10 mm), doskonale amortyzująca i rozprowadzająca wstrząsy 
  • Doskonała absorpcja, bezpieczeństwo treningu
  • Śródstopie chronione dwiema warstwami amortyzującymi – 10 mm + 8 mm
  • Stabilna konstrukcja, idealne dopasowanie do kształtu łydki
  • Niewielka waga
  • Podwójny, bardzo mocny system regulacji Velcro
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord® są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość S M L XL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

Róża Gumienna w ochraniaczach piszczeli Overlord Legacy

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy