Overlord Ochraniacze Piszczeli Legacy

Overlord Ochraniacze Piszczeli Legacy

189,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Ochraniacz Piszczeli i Stopy Legacy

Ochraniacz Piszczeli i Stopy Legacy został zaprojektowany by skutecznie chronić osoby trenujące sporty walki, w których kopnięcia stanowią jedną z ważniejszych i najbardziej efektywnych technik. Przeznaczone są dla amatorów takich sportów jak m.in. Muay-Thai, Kickboxing, Krav Maga, K1.

Nagolenniki Overlord® Legacy wykonane są z trwałej, odpornej i łatwej w konserwacji oraz czyszczeniu skóry syntetycznej. Mocowanie w części piszczelowej podwójnym zapięciem typu Velcro gwarantuje stabilizację, oraz idealne dopasowanie do każdego kształtu łydki. 

Nasz Ochraniacz, dzięki wielowarstwowej konstrukcji z zastosowaniem amortyzującej pianki o różnej gęstości Latex Rubber Base Foam Soft doskonale pochłania i równomiernie rozprowadza energię powstałą w wyniku potężnych kopnięć i bloków, tym samym skutecznie chroni przed bolesnymi kontuzjami podczas sparingów i walk amatorskich.

Przyjazna dla skóry, antyalergiczna tkanina Black Fleece użyta do wyściółki ochraniacza dzięki antypoślizgowym właściwościom, dodatkowo zabezpiecza przed przesuwaniem się w trakcie treningu, dodatkowo tkanina zapewnia odpowiednie wchłanianie i odprowadzanie wilgoci.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% Skóra syntetyczna
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości EVA (Latex Rubber Base Foam Soft)
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Stopa Szeroka, wzmocniona doskonale amortyzującą pianką EVA Foam 8 mm
Kolor Czarny
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wytrzymała, amortyzująca pianka EVA Foam o różnej gęstości (12 mm + 10 mm), doskonale amortyzująca i rozprowadzająca wstrząsy 
  • Doskonała absorpcja, bezpieczeństwo treningu
  • Śródstopie chronione dwiema warstwami amortyzującymi – 10 mm + 8 mm
  • Stabilna konstrukcja, idealne dopasowanie do kształtu łydki
  • Niewielka waga
  • Podwójny, bardzo mocny system regulacji Velcro
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord® są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość S M L XL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy