Overlord Bandaż Bokserski 350cm

Overlord Bandaż Bokserski 350cm

25,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Owijki bokserskie stanowią obowiązkowe wyposażenie osób uprawiających sporty walki. Dotyczy to osób zaczynających swoją przygodę z boksem i zaawansowanych zawodników uprawiających Boks, MMA czy Muay Thai. Osoby uprawiające boks muszą szczególnie zadbać o ochronę dłoni przed urazami mechanicznymi czy złamaniami. Oczywiście główną ochronę stanowią odpowiednio dobrane rękawice, nie mniej kluczowe znaczenie w zapobieganiu kontuzjom i urazom mają owijki bokserskie, które zabezpieczają przede wszystkim kciuk, nadgarstek i śródręcze przed urazami i kontuzjami. Wysokiej jakości bandaże są wykonane z tkaniny bawełnianej z domieszką poliestru, zapewniają one idealne dopasowanie do dłoni zawodnika i bardzo dobrze się jej trzymają. Ten rodzaj owijek jest elastyczny, bardzo dobrze usztywnia dłoń i jednocześnie jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Używanie bandaży jest bardzo ważne również ze względów higienicznych, podczas intensywnego treningu czy walki wchłaniają one pot, zabezpieczając w ten sposób również rękawice przed rozwojem mikroflory wydzielającej nieprzyjemny zapach. Stosowanie owijek wydłuża żywotność rękawic. Oprócz owijek bawełniano-syntetycznych, doskonałą ochroną dłoni charakteryzują się owijki z amortyzująca wkładką żelową, która dodatkowo chroni kości dłoni. Bardzo doceniane są również owijki wykonane z wyjątkowo elastycznej i wytrzymałej tkaniny neoprenowej z dodatkową, cienką warstwą bardzo odpornej i amortyzującej pianki EVA. Tego typu owijki sprawdzą się również jako stabilizacja i unieruchomienie nadgarstka w przypadku doznanych kontuzji lub urazów. Zastosowanie neoprenu gwarantuje bardzo długą żywotność owijek.


Overlord® bandaż bokserski 3,5 m

Bandaż bokserski Overlord 3,5 m wykonany jest z wysokiej jakości bawełny z domieszką elastanu, znanego ze swojej wyjątkowej rozciągliwości i elastyczności. Elastan sprawia, że owijki zawsze wracają do swojego poprzedniego kształtu i nie ulegają deformacji w wyniku prania, są bardzo mocne, trwałe i odporne na zabrudzenia, szczególnie od olejków do ciała i potu. 

Owijki Overlord są pierwszą ochroną dłoni, usztywniają ją i stabilizują nadgarstek, minimalizują ryzyko kontuzji i wybicia kciuka. Bandaże Overlord dzięki chłonnym właściwościom tkaniny zabezpieczają rękawice bokserskie przed wchłanianiem zapachu potu, przedłużają w ten sposób ich żywotność  

Owijki bokserskie Overlord nie ograniczają swobody ruchów, a miękka i doskonale wchłaniająca pot tkanina chroni dłoń przed otarciami.

Bandaże Overlord nie farbują dłoni oraz nie tracą koloru podczas prania dzięki zaawansowanej metodzie barwienia tkaniny. 

Sebastian Przybysz w bandażach bokserskich Ovelord

Parametry techniczne

Materiał Bawełna, elastan
Zapięcie Bardzo mocne szerokie zapięcie hook & loop
Długość 3,5 m
Kolor Czarny, czerwony, różowy, zielony

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Oddychająca, miękka, wchłaniająca pot antyalergiczna tkanina
  • Wysoka trwałość i duża odporność na uderzenia
  • Skuteczne usztywnienie i stabilizacja nadgarstków
  • Komfort i bezpieczeństwo podczas treningu
  • Doskonałe dopasowanie i przyleganie do ręki
  • Bardzo mocne zapięcie hook & loop doskonale trzymające bandaż na dłoni
  • Ułatwiająca zakładanie pętelka na kciuk
  • Możliwość prania w pralce
  • Nie farbuje dłoni i nie traci koloru

Nie zostawiać owijek w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.


UWAGA!

Owijki należy założyć ciasno, tak by chroniły nadgarstki i dłonie, nie utrudniając przy tym krążenia krwi. 

Po zakończonym treningu owijki należy ponownie zwinąć.