Overlord Rękawice Bokserskie Champion

Overlord Rękawice Bokserskie Champion

239,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Przemyślany dobór rękawic jest bardzo ważny, gdyż pełnią one również funkcje ochronną. Odpowiednio dobrane i dopasowane rękawice bokserskie optymalnie chronią dłonie przed mikrourazami oraz amortyzują siłę uderzeń, pochłaniając i rozpraszając równomiernie energię uderzenia na całej powierzchni rękawicy. Rękawice mają chronić nie tylko swojego użytkownika, ale również sparingpartnera czy przeciwnika na ringu i jednocześnie minimalizować zagrożenie kontuzjami. Od dobrze dobranych rękawic zależy jakość i bezpieczeństwo treningu. Na wagę rękawic bokserskich wpływa gęstość i rodzaj zastosowanej w nich pianki, ilość warstw użytych w strefie uderzenia, oraz dodatkowych warstw umieszczanych w strefie nadgarstka lub w strefie blokowania. Uncja (oz) nie jest rozmiarem a jednostką wagi (28,35 gramów), jednak liczba uncji determinuje nie tylko wagę rękawic, ale także ich wielkość. W przypadku lżejszych rękawic, o wadze do 10 uncji, wraz z wagą rośnie również ich przestrzeń wewnętrzna, umożliwiająca wsunięcie dłoni, co w tym przypadku ułatwia dobranie rozmiaru na podstawie wagi rękawic. Wewnętrzny rozmiar rękawic o wadze 10 uncji i więcej jest już uniwersalny, a wraz z wagą rosną zewnętrzne gabaryty rękawic, co ma związek z zastosowaniem coraz większej ilości pianki w strefie uderzenia, determinując tym samym przeznaczenie rękawic.


Overlord® Rękawice bokserskie Champion

Rękawice bokserskie Overlord Champion to klasyka i nowoczesność w najlepszym wydaniu. Bardzo wszechstronne, doskonale sprawdzają się podczas intensywnych treningów, sparringów i zawodów, wyjątkowym właściwościom absorbującym i amortyzującym siłę uderzeń zapewniają komfort i skuteczną ochronę.  

Ergonomiczna konstrukcja rękawic bokserskich Overlord Champion idealnie dopasowuje się do dłoni również dzięki wszytej  

Rękawice bokserskie Champion wykonane są z grubej i miękkiej jednocześnie bydlęcej skóry licowej, odporne na zabrudzenia oraz wilgoć.

Zastosowane wysokiej jakości materiały, wzmocnione, podwójne szwy oraz guma zabezpieczająca przed rozchodzeniem się otworu ułatwiającego zakładanie rękawicy zapewniają wyjątkową wytrzymałość i trwałość rękawic.

Wypełnienie korpus rękawicy stanowi wielowarstwowa, doskonale pochłaniająca i rozprowadzająca energię uderzeń pianka średniej gęstości Base Mould & EVA Foam.

Wszycie korpusu rękawicy z warstwą pianki bezpośrednio do mankietu stanowi dodatkową, wyjątkową ochronę nadgarstka.

Pewny chwyt oraz ochronę paliczków podstawnych i stawów zapewnia belka grubości 7 mm wszyta u nasady palców po wewnętrznej stronie rękawic.

Rozbudowana ochrona anatomicznie wyprofilowanego kciuka, przymocowanego do korpusu rękawicy skórzaną taśmą umożliwia jego naturalne ułożenie podczas zaciskania pięści minimalizując w ten sposób ryzyko jego wybicia i kontuzji.

Usztywniony pianką grubości 15 mm od strony zewnętrznej szeroki mankiet stabilizuje i chroni nadgarstek.

Kacper Kozierzębski w rękawicach bokserskich Overlord Championl

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo trwała i wytrzymała bydlęca skóra licowa
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości 100% PU Base Mould & EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz rękawic o właściwościach antybakteryjnych
Mankiet Szeroki, wzmocniony pianką

Bezpieczeństwo & Komfort

 • Mankiet wzmocniony wielowarstwową pianką o grubości 15 mm
 • Profil ułatwiający zamykanie dłoni
 • Kciuk anatomicznie wyprofilowany, osłonięty korpusem rękawicy
 • Wysoce wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości zapewniająca doskonałą amortyzację ciosów zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami
 • Otwory wentylacyjne w strefie kciuka oraz od wewnętrznej strony rękawicy
 • Technologia zapewniającą wentylację rękawic podczas intensywnego treningu
 • Duża powierzchnia panelu do zbijania ciosów
 • Komfortowe, szerokie, bardzo mocne zapięcie hook & loop solidnie usztywniające nadgarstek
 • Wzmocnione, podwójne szwy
 • Guma zabezpieczające przed rozchodzeniem otworu
 • Oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
 • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka.

Róża Gumienna w rękawicach bokserskich Overlord Champion

Rekomendacje

Waga Nasze rekomendacje Przeznaczenie
2-4 oz Najmniejsze rękawice bokserskie dla dzieci Dla juniorów w wieku do 5 lat
6 oz Odpowiednie dla dzieci w wieku 4-6 lat, trening techniczny i trening na przyrządach. Rękawice o wadze do 6 oz przeznaczone są dla najmłodszych adeptów sportów walki. 
8 oz Dla młodzieży do 15 lat, kobiet o drobnych dłoniach, używane również w taekwondo, trening techniczny, trening na przyrządach. Rozmiar 8 oz powinny wybierać kobiety, jest również odpowiedni do treningów dla młodzieży i osób o małych dłoniach. 
10 oz Dla osób dorosłych o normalnej wielkości dłoni, rękawica treningowa do wszechstronnego wykorzystania, odpowiednia zarówno do treningów jak i zawodów. Rękawice o wadze 10 oz używane są podczas zawodów, doskonale sprawdzają się podczas treningów na przyrządach. Dzięki stosunkowo niewielkiej wadze ułatwiają rozwijanie szybkości, refleksu i precyzji zadawania ciosów.  
12 oz Dla osób dorosłych, kobiet o większych dłoniach, uniwersalny rozmiar rękawic treningowych, odpowiedni do sparingów, zawodów, treningów na przyrządach oraz treningu technicznego. Rękawice 12 oz są rękawicami o najbardziej uniwersalnym zastosowaniu. Sprawdzają się podczas doskonalenia technik, treningu na przyrządach i sparingów. Wybierając rękawice przeznaczone do sparingów musimy mieć na uwadze również bezpieczeństwo naszego sparingpartnera. Cięższa rękawica nie pozwala rozwinąć dużej prędkości, co wpływa na siłę uderzenia, dlatego jeśli chcesz zminimalizować prawdopodobieństwo kontuzji i urazów, wybierz rękawice o wadze 12 oz lub cięższe.
14 oz Dla mężczyzn do treningu technicznego i sparingów. Rękawice 14 uncji dzięki odpowiednim właściwościom pianki, grubości oraz ilości warstw zastosowanych wkładów mających amortyzować siłę uderzeń, są najbezpieczniejsze do sparingów - im więcej wypełnienia w strefie uderzenia, tym rękawice bokserskie są bezpieczniejsze dla sparingpartnera
16 oz i  więcej Dla mężczyzn jako rękawica treningowa, przeznaczony do pracy na przyrządach i sparingów, odpowiedni do treningu kondycyjnego i wytrzymałościowego. Rękawice 16 oz sprawdzą się doskonale, gdy zamierzasz pracować nad swoją wytrzymałością siłową i kondycją, w dużych rękawicach łatwiej jest utrzymać szczelną gardę.

Osoby początkujące nie powinny używać zbyt ciężkich rękawic, gdyż łatwiej wtedy o błędy techniczne, w trakcie nauki prawidłowych technik uderzeń zbyt ciężkie rękawice mogą powodować np. zbyt niskie opuszczanie rąk.

UWAGA!

Rękawice bokserskie nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy