Overlord Rękawice MMA Legend

Overlord Rękawice MMA Legend

129,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Odpowiednio dobrane rękawice do MMA będą chronić nadgarstek przed kontuzjami i złamaniami, pozwalają na długi i intensywny trening zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort. Rękawice do MMA w zależności od ich przeznaczenia różnią się od siebie kształtem, rodzajem użytych materiałów, dodatkowych wzmocnień określonych stref, elastycznością, długością paska i oczywiście bardzo istotnym dla bezpieczeństwa i komfortu odpowiednio dobranym rozmiarem. Osoby początkujące powinny zwrócić również uwagę na długość paska mocującego rękawice, możliwość dwukrotnego owinięcia nadgarstka stabilizuje i chroni przed jego kontuzją. Rękawice do MMA dzielą się na rękawice treningowe i rękawice do walki. Każdy z tych typów różni się kształtem, właściwościami i grubością zastosowanego wypełnienia oraz grubością pianki. Rękawice treningowe najczęściej są wykonane w wersji zamkniętej, z ochroną kciuka i pięści. Sparingowe rękawice do MMA, podobnie jak sparingowe rękawice bokserskie są wyraźnie miększe od rękawic treningowych, dzięki czemu lepiej chronią sparingpartnera przed skutkami bardzo silnych ciosów. Rękawice sparingowe mają dodatkowe wzmocnienie wykonane z amortyzującej i rozprowadzającej energię pianki. Grapplingowe rękawice do MMA, inaczej chwytne, muszą jednocześnie chronić dłonie nie ograniczając przy tym mobilności i możliwości chwytnych. 


Overlord® Rękawice MMA Legend

Rękawice Overlord® MMA Legend są bardzo wszechstronne, doskonale sprawdzą się podczas intensywnych treningów i sparingów w MMA, zapewniając bezpieczeństwo Tobie i ochronę Twojego partnera. Sprawdzą się również podczas treningów na przyrządach.

Wypełnienie korpusu rękawicy Overlord® MMA Legend stanowi najwyższej jakości, doskonale pochłaniająca i rozprowadzająca wstrząsy pianka o dużej gęstości Lahorey Sheet & Eva Foam.

Przegubowa, dwupanelowa ochrona kciuka nie ogranicza mobilności oraz możliwości chwytnych.

Konstrukcja korpusu oraz profilowany panel pozwalają na idealne dopasowanie do dłoni ułatwiając trening uwzględniający techniki walki na chwyty, jednocześnie stanowi wyjątkowo bardzo skuteczną ochronę przed niechcianymi, bolesnymi kontuzjami. 

Nadgarstek jest stabilizowany sztywnym mankietem oraz długim paskiem z potrójnym, bardzo mocnym zapięciem Velcro.

Rękawice MMA Legend są bardzo wytrzymałe i trwałe, odporne na zabrudzenia oraz wilgoć. Bardzo wysokiej jakości perforowana tkanina stanowiąca wnętrze naszych rękawic zapewnia idealną cyrkulacje powietrza, maksymalizuje wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & Eva Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz rękawic, antybakteryjna, antyalergiczna
Mankiet  Twardy, wzmocniony
Kolor Czarny, Biały
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Rozbudowana strefa nadgarstka, usztywniona i wzmocniona systemem EVA
  • Przegubowa ochrona kciuka
  • Ergonomiczny profil, idealne dopasowanie do dłoni
  • Wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami 
  • Swoboda ruchów, dzięki odsłoniętej wewnętrznej części dłoni
  • Profilowana powierzchnia panelu do zbijania ciosów wzmocniona wielowarstwową pianką o dużej gęstości
  • Potrójne, szerokie, bardzo mocne zapięcie Velctro usztywniające nadgarstek
  • Wysokiej jakości oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele rękawic marki Overlord® są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Rekomendacje

Większość rękawic do MMA jest wykonana z 1-1,5 cm naddatkiem na każdy rozmiar, to oznacza, że ​​rozmiar S będzie pasował do dłoni o rozmiarze M, dlatego wybór rozmiaru determinuje waga zawodnika.

Dla osób o wadze do 75 kg, bez względu na wiek i płeć idealne będą rozmiary S i M. 

Zawodnicy o wadze powyżej 75 kg powinni wybierać rękawice w rozmiarach L i XL. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie osób do 75 kg, stawiających swoje pierwsze kroki w MMA waga rękawicy nie powinna przekraczać 4 uncji dla rękawic do treningu, oraz 7 uncji w przypadku rękawic na zawody.


UWAGA!

Rękawice do MMA nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy