Overlord Rękawice MMA Legacy Czarne

Overlord Rękawice MMA Legacy Czarne

119,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Odpowiednio dobrane rękawice do MMA będą chronić nadgarstek przed kontuzjami i złamaniami, pozwalają na długi i intensywny trening zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort. Rękawice do MMA w zależności od ich przeznaczenia różnią się od siebie kształtem, rodzajem użytych materiałów, dodatkowych wzmocnień określonych stref, elastycznością, długością paska i oczywiście bardzo istotnym dla bezpieczeństwa i komfortu odpowiednio dobranym rozmiarem. Osoby początkujące powinny zwrócić również uwagę na długość paska mocującego rękawice, możliwość dwukrotnego owinięcia nadgarstka stabilizuje i chroni przed jego kontuzją. Rękawice do MMA dzielą się na rękawice treningowe i rękawice do walki. Każdy z tych typów różni się kształtem, właściwościami i grubością zastosowanego wypełnienia oraz grubością pianki. Rękawice treningowe najczęściej są wykonane w wersji zamkniętej, z ochroną kciuka i pięści. Sparingowe rękawice do MMA, podobnie jak sparingowe rękawice bokserskie są wyraźnie miększe od rękawic treningowych, dzięki czemu lepiej chronią sparingpartnera przed skutkami bardzo silnych ciosów. Rękawice sparingowe mają dodatkowe wzmocnienie wykonane z amortyzującej i rozprowadzającej energię pianki. Grapplingowe rękawice do MMA, inaczej chwytne, muszą jednocześnie chronić dłonie nie ograniczając przy tym mobilności i możliwości chwytnych. 


Overlord® Rękawice MMA Legacy

Rękawice Overlord® Legacy wykonane są z najwyższej jakości bardzo odpornej skóry syntetycznej 100% PU Flex, co w połączeniu ze wzmocnionymi szwami gwarantuje bardzo dużą ich żywotność.

Rękawice MMA Legacy sprawdzą się zarówno w treningu jak i podczas walk amatorskich, dzięki otwartemu kciukowi umożliwiają bardzo mocny chwyt, niezbędny m. in. w treningu technik zapaśniczych i w walce w parterze.

Konstrukcyjnie udoskonalony kształt rękawic zapewnia dużą swobodę ruchową palców, przy zachowaniu skutecznej ochrony dłoni przed kontuzjami.

Korpus rękawicy Overlord® MMA Legacy dzięki ergonomicznej konstrukcji idealnie dopasowuje się do dłoni, a otwarta wewnętrzna strona rękawic zwiększa ich możliwości chwytne. Podwójne, mocne zapięcie zapewnia stabilne trzymanie się dłoni nawet podczas bardzo ciężkich treningów.

Zastosowanie w rękawicach Legacy wielowarstwowego systemu Lahorey Sheet & EVA Foam z użyciem pianki o różnej gęstości, gwarantuje doskonałe właściwości amortyzujące i rozprowadzające energię nawet przy bardzo silnych ciosach. 

Wewnętrzna tkanina rękawic maksymalizuje wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu dłonie pozostają chłodne nawet podczas intensywnego treningu.

.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna 100% PU Flex
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam 30 mm
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz
Mankiet  Szeroki, wzmocniony
Kolor Czarny
Rozmiar XS, S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Przegubowy, bardzo mobilny profil
  • Wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami 
  • Otwarta, wewnętrzna części dłoni oraz kciuk zapewniające swobodę ruchów, 
  • Duża powierzchnia panelu do zbijania ciosów, wzmocnionego wielowarstwową pianką o grubości do 30 mm
  • Podwójne, mocne zapięcie
  • Wzmocniony, szeroki mankiet doskonale stabilizujący oraz chroniący nadgarstek przed kontuzjami
  • Oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord® są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Rekomendacje

Większość rękawic do MMA jest wykonana z 1-1,5 cm naddatkiem na każdy rozmiar, to oznacza, że ​​rozmiar S będzie pasował do dłoni o rozmiarze M, dlatego wybór rozmiaru determinuje waga zawodnika.

Dla osób o wadze do 75 kg, bez względu na wiek i płeć idealne będą rozmiary S i M. 

Zawodnicy o wadze powyżej 75 kg powinni wybierać rękawice w rozmiarach L i XL. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie osób do 75 kg, stawiających swoje pierwsze kroki w MMA waga rękawicy nie powinna przekraczać 4 uncji dla rękawic do treningu, oraz 7 uncji w przypadku rękawic na zawody.


UWAGA!

Rękawice do MMA nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy

Polecamy