Kimona

Kimona

Lewy Baner

Kimona

W treningu sztuk walki liczy się nie tylko technika, zręczność, czy sekwencja ruchów. Trenując karate, judo, aikido, brazylijskie ju-jitsu lub inne dyscypliny, jesteś zawodnikiem na macie i poza nią. Mistrzowie dalekowschodnich technik wpajają adeptom szacunek, jako jedną z najważniejszych wartości. Wyraża się on m.in. poprzez gesty oraz specjalny strój. Kimono wraz z pasem ma kilka funkcji. Z jednej strony jest bardzo praktycznym i wytrzymałym elementem ubioru, z drugiej zaś tworzy poczucie przynależności do wspólnoty i pozwala CI oddać hołd tradycji.

Jako oferujący kimona sklep internetowy, prezentujemy nasz asortyment, na który składają się stroje dedykowane do różnych sztuk walki. Właściwie dobrany strój sprawi, że poczujesz się prawdziwym wojownikiem. Kimono sportowe jest podstawowym wyposażeniem każdego zawodnika, dostępne jest w wielu krojach i kolorach. Zapoznaj się z ofertą i wybierz kimono, które powstało z myślą o Tobie!

Aktywne filtry

  • Overlord Kimono Kyokushin

    189,00 zł

    Kimono Kyokushin Overlord to bardzo wygodny model karateGi, który doskonale sprawdzi się podczas treningów, sparingów oraz zawodów. Nowoczesny krój zapewnia precyzję wykonywanym technikom. Przeznaczone zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych studentów o dużych wymaganiach.

Kimono sportowe – co to?

Mówiąc w Polsce o kimonach, mamy na myśli stroje dla zawodników trenujących sztuki walki. Uściślając, należałoby jednak użyć innego zwrotu. Kimono jest bowiem rodzajem tradycyjnego, japońskiego stroju, który w zależności od wzornictwa wykorzystywany jest na co dzień lub na specjalne okazje. Ubiór wykorzystywany do treningu dalekowschodnich sztuk walki to dogi lub gi. Strój do karate to karategi, ubranie do judo określane jest słowem judogi. Biorąc pod uwagę popularność zwyczajowej nazwy, w dalszej części tekstu dalej będziemy posługiwać się określeniem kimono.

Kimono – jak wiązać?

Kimono sportowe powinno być dopasowane do sylwetki zawodnika i konkretnej dyscypliny (stroje na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niemal identyczne, w rzeczywistości jednak kimona do poszczególnych dyscyplin bardzo się od siebie różnią). Wiązanie odbywa się przy użyciu pasa, który jednocześnie pokazuje stopień wtajemniczenia. Sztuka wiązania kimona nazywana jest obi musubi. Każdy etap wiązania jest niezwykle ważny.

Należy uchwycić pas tak, by oba końce miały taką samą długość. Wiązać zaczynamy z przodu (na wysokości pępka) i krzyżujemy z tyłu, a potem znów z przodu. Jedna końcówka powinna przechodzić z dołu do góry. Prawidłowo zawiązany pas do kimona, po wykonaniu węzła, powinien mieć dwie równe końcówki. Symbolizują one równowagę.

Kimono sportowe – cena

Uprawiają niemal każdy sport, trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek. Na szczęście kimona używane w sztukach walki są stosunkowo tanie. Wysokiej klasy strój możesz mieć już za około 180 złotych. Znajdziesz tu wersje do karate kyokushin, aikido, BJJ, taekwondo, judo i wielu innych dyscyplin.

Kimono– sklep internetowy

Jeżeli uprawiasz sport, będący jedną z dalekowschodnich technik walki, kup tradycyjny, solidny strój do ćwiczeń, by poczuć się częścią grupy. Kimono składa się z bluzy spodni i pasa. Ten luźny, niekrępujący ruchów strój w wersji tradycyjnej uszyty jest z bawełny. Obecnie stosuje się domieszki włókien syntetycznych, które polepszają właściwości materiału. Operujemy kimona sportowe dla kobiet, dzieci i mężczyzn z dowolnej grupy wiekowej. Jesteśmy tu dla Ciebie. Jeśli masz jakieś pytania, powiedz nam o tym!