Overlord Ochraniacze Piszczeli Tournament

Overlord Ochraniacze Piszczeli Tournament

199,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Ochraniacz Piszczeli i Stopy turniejowy Tournament

Jedyna w swoim rodzaju ochrona podbicia stopy i piszczeli, zaprojektowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem MMA Polska, specjalnie dla młodych zawodników  i adeptów MMA - Turniejowe Ochraniacze Piszczeli do MMA Overlord. Nagolenniki wykonane są z wysokiej jakości skóry syntetycznej DX, wytrzymałej, bardzo trwałej i jednocześnie łatwej w czyszczeniu i konserwacji.

Turniejowe Ochraniacze Overlord® dzięki swojej niewielkiej masie oraz ergonomii zapewniają dużą swobodę ruchów podczas walk amatorskich, szczególnie docenianą w przypadku starć w parterze. Lekka konstrukcja doskonale sprawdza się podczas Mistrzostw Polski MMA, docenią je również miłośnicy starć w formule Muay Thai.

Nasze ochraniacze zawsze pozostają we właściwej pozycji, nawet podczas najbardziej wymagających zawodów dzięki neoprenowej skarpecie, regulowanej ściągaczem z zapięciem hook & loop, umożliwiającej również łatwe zakładanie i zdejmowanie.

Wewnętrzna, antypoślizgowa wyściółka jest wykonana z oddychającej tkaniny o właściwościach antyalergicznych, zapewniającej również bardzo dobrą wentylację.

Korpus ochraniacza Turniejowego do MMA Overlord wykonany jest z wielowarstwowej pianki o różnej gęstości - doskonale chroni, amortyzuje i minimalizuje skutki mocnych kopnięć i bloków.

Dodatkową ochronę zawodnika stanowi trójpanelowy ochraniacz stopy, mocowany za pomocą gumy.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% Skóra syntetyczna DX
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa profilowana pianka o różnej gęstości EVA Foam 25-30 mm 
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Stopa Trójpanelowa, szeroka, wzmocniona wielowarstwową pianką EVA Foam 15-20 mm
Kolor Czarny, Czerwony, Niebieski
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wielowarstwowa wyprofilowana pianka wypełniająca, o dużej gęstości, zapewniająca doskonałą ochronę przed kontuzjami
  • Duża powierzchnia ochrony piszczeli
  • Trójpanelowy ochraniacz stopy
  • Bardzo lekkie, komfortowe, mobilne
  • Oddychająca, antybakteryjna, niewchłaniająca potu podczas treningów tkanina wewnętrzna.
  • Stabilizująca neoprenowa skarpeta ze ściągaczem i zapięciem hook & loop
  • Rekomendowane przez Stowarzyszenie MMA Polska
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord® są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość S M L XL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy