Overlord Rękawice X-MMA

Overlord Rękawice X-MMA

129,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Odpowiednio dobrane rękawice do MMA będą chronić nadgarstek przed kontuzjami i złamaniami, pozwalają na długi i intensywny trening zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort. Rękawice do MMA w zależności od ich przeznaczenia różnią się od siebie kształtem, rodzajem użytych materiałów, dodatkowych wzmocnień określonych stref, elastycznością, długością paska i oczywiście bardzo istotnym dla bezpieczeństwa i komfortu odpowiednio dobranym rozmiarem. Osoby początkujące powinny zwrócić również uwagę na długość paska mocującego rękawice, możliwość dwukrotnego owinięcia nadgarstka stabilizuje i chroni przed jego kontuzją. Rękawice do MMA dzielą się na rękawice treningowe i rękawice do walki. Każdy z tych typów różni się kształtem, właściwościami i grubością zastosowanego wypełnienia oraz grubością pianki. Rękawice treningowe najczęściej są wykonane w wersji zamkniętej, z ochroną kciuka i pięści. Sparingowe rękawice do MMA, podobnie jak sparingowe rękawice bokserskie są wyraźnie miększe od rękawic treningowych, dzięki czemu lepiej chronią sparingpartnera przed skutkami bardzo silnych ciosów. Rękawice sparingowe mają dodatkowe wzmocnienie wykonane z amortyzującej i rozprowadzającej energię pianki. Grapplingowe rękawice do MMA, inaczej chwytne, muszą jednocześnie chronić dłonie nie ograniczając przy tym mobilności i możliwości chwytnych. 


Overlord® Rękawice X-MMA

Rękawice do MMA Overlord X-MMA mogą być używane do walk amatorskich oraz do treningów.

Rękawice sprawdzą się doskonale w treningu technik uderzeniowych i zapaśniczych.

W konstrukcji rękawic zastosowano wielowarstwowy system Lahorey Sheet & EVA Foam z użyciem pianki o różnej gęstości o doskonałych właściwościach pochłaniających i rozprowadzających energię nawet bardzo silnych ciosów. 

Konstrukcja z udoskonalonym anatomicznym kształtem rękawic zapewnia dużą elastyczność ruchową palców, przy zachowaniu skutecznej ochrony dłoni przed kontuzjami, takie rozwiązanie pozwala trenować i walczyć bez ograniczeń.

Korpus rękawicy Overlord X-MMA dzięki ergonomicznej konstrukcji idealnie dopasowuje się do dłoni stanowiąc jej niemal drugą skórę, a potrójne bardzo mocne zapięcie hook & loop sprawia, że rękawice bardzo stabilnie trzymają się dłoni nawet podczas bardzo ciężkich treningów.

Kciuk jest chroniony dodatkową warstwą absorbującej pianki o grubości 8 mm, co redukuje ryzyko kontuzji i wybicia kciuka do minimum. Przegubowe grzbiety palców zwiększają mobilność i chwytne właściwości rękawic Overlord X-MMA.

Panel ochronny Lahorey Sheet & EVA Foam umieszczony w strefie uderzeń i nadgarstka doskonale pochłania siłę uderzenia każdego ciosu.

Nadgarstek stabilizowany jest szerokim mankietem, a wzmocniony długi pasek zapewnia doskonałe jego podparcie i pozwala na bardziej spersonalizowane dopasowanie. 

Rękawice Overlord X-MMA wykonane są z najwyższej jakości bardzo odpornej skóry syntetycznej 100% PU Flex, co w ​​połączeniu ze wzmocnionymi szwami gwarantuje bardzo dużą ich żywotność.

Wewnętrzna wyściółka wewnętrzna rękawic maksymalizuje wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, pełniąc również funkcję antybakteryjną, tkanina sprawia, że dłonie pozostają chłodne podczas intensywnego treningu, a rękawice szybciej wysychają.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna 100% PU Flex
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz
Mankiet  Wydłużony, szeroki, wzmocniony
Kolor Czarny, Czerwony, Niebieski
Rozmiar XS, S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Strefa nadgarstka rozbudowana wzmocniona pianką EVA 
  • Przegubowy bardzo mobilny profil
  • Kciuk chroniony dodatkowym panelem
  • Wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam kontrolująca i amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami 
  • Swoboda ruchów, dzięki odsłoniętej wewnętrznej części dłoni
  • Duża powierzchnia panelu do zbijania ciosów wzmocnionego wielowarstwową pianką o grubości 18 mm
  • Potrójne, szerokie, bardzo mocne zapięcie hook & loop bardzo skutecznie usztywniające nadgarstek
  • Wzmocniony, szeroki mankiet doskonale stabilizujący oraz chroniący nadgarstek przed kontuzjami
  • Oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Rekomendacje

Większość rękawic do MMA jest wykonana z 1-1,5 cm naddatkiem na każdy rozmiar, to oznacza, że ​​rozmiar S będzie pasował do dłoni o rozmiarze M, dlatego wybór rozmiaru determinuje waga zawodnika.

Dla osób o wadze do 75 kg, bez względu na wiek i płeć idealne będą rozmiary S i M. 

Zawodnicy o wadze powyżej 75 kg powinni wybierać rękawice w rozmiarach L i XL. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie osób do 75 kg, stawiających swoje pierwsze kroki w MMA waga rękawicy nie powinna przekraczać 4 uncji dla rękawic do treningu, oraz 7 uncji w przypadku rękawic na zawody.


UWAGA!

Rękawice do MMA nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy

Polecamy