Overlord Rękawice MMA Tournament

Overlord Rękawice MMA Tournament

199,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Odpowiednio dobrane rękawice do MMA będą chronić nadgarstek przed kontuzjami i złamaniami, pozwalają na długi i intensywny trening zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i komfort. Rękawice do MMA w zależności od ich przeznaczenia różnią się od siebie kształtem, rodzajem użytych materiałów, dodatkowych wzmocnień określonych stref, elastycznością, długością paska i oczywiście bardzo istotnym dla bezpieczeństwa i komfortu odpowiednio dobranym rozmiarem. Osoby początkujące powinny zwrócić również uwagę na długość paska mocującego rękawice, możliwość dwukrotnego owinięcia nadgarstka stabilizuje i chroni przed jego kontuzją. Rękawice do MMA dzielą się na rękawice treningowe i rękawice do walki. Każdy z tych typów różni się kształtem, właściwościami i grubością zastosowanego wypełnienia oraz grubością pianki. Rękawice treningowe najczęściej są wykonane w wersji zamkniętej, z ochroną kciuka i pięści. Sparingowe rękawice do MMA, podobnie jak sparingowe rękawice bokserskie są wyraźnie miększe od rękawic treningowych, dzięki czemu lepiej chronią sparingpartnera przed skutkami bardzo silnych ciosów. Rękawice sparingowe mają dodatkowe wzmocnienie wykonane z amortyzującej i rozprowadzającej energię pianki. Grapplingowe rękawice do MMA, inaczej chwytne, muszą jednocześnie chronić dłonie nie ograniczając przy tym mobilności i możliwości chwytnych.


Overlord® Rękawice MMA Tournament

Model Overlord Tournament posiada aprobatę Stowarzyszenia MMA Polska, walczą w nim zawodnicy MMA podczas zawodów o mistrzostwo Polski.

Rękawice Overlord MMA Tournament to rękawice turniejowe przeznaczone dla adeptów MMA. Rękawice świetnie sprawdzają się w turniejach MMA.

Rękawice MMA Tournament Overlord skutecznie łączą bezpieczeństwo i ochronę podczas walk sparingowych i turniejów.

Lekka konstrukcja korpusu rękawicy, niewielkich rozmiarów profilowany panel do zbijania ciosów (bułka), oraz duża swoboda operowania palcami ułatwia walkę w parterze.

Wewnętrzna konstrukcja rękawicy, bezpośrednio pod otworami na palce została dodatkowo wyposażona w pas stabilizujący, który zapewnia idealne trzymanie i przyleganie rękawic.

Nadgarstek chroniony jest panelem grubości 10 mm wykonanym z pianki dużej gęstości, mankietem oraz paskiem z bardzo mocnym zapięciem hook & loop, dodatkową stabilizację rękawic zapewnia wszyta od wewnętrznej strony mankietu szeroka guma.

Przegubowa konstrukcja ochrony kciuka z doskonale absorbującą pianką Eva zapewnia pełną jego mobilność.

Wypełnienie korpusu rękawicy Overlord MMA Tournament stanowi wielowarstwowa, średniej gęstości pianka doskonale amortyzująca uderzenia.

Rękawice Overlord MMA Tournament wykonane są z najwyższej jakości skóry syntetycznej, są bardzo wytrzymałe i trwałe, odporne na zabrudzenia oraz wilgoć.

Bardzo wysokiej jakości perforowana tkanina stanowiąca wyściółkę rękawic zapewnia idealną cyrkulacje powietrza, maksymalizuje wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka śreniej gęstości Lahorey Sheet & Eva Foam Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz rękawic, antybakteryjna, antyalergiczna

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne Najwyższej jakości, bardzo wytrzymała skóra syntetyczna
Wypełnienie rękawic Wielowarstwowa pianka śreniej gęstości Lahorey Sheet & Eva Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz rękawic, antybakteryjna, antyalergiczna
Mankiet  Twardy, wzmocniony
Kolor Czarny, Niebieski, Czerwony
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

 • Aprobata Stowarzyszenia MMA Polska
 • Przegubowa konstrukcja korpusu i kciuka
 • Strefa nadgarstka chroniona panelem grubości 10 mm wykonanym z pianki dużej gęstości.
 • Ergonomiczny profil, idealne dopasowanie do dłoni
 • Wytrzymała, amortyzująca pianka o różnej gęstości Lahorey Sheet & EVA Foam kontrolująca i amortyzująca uderzenia oraz zapewniająca ochronę przed kontuzjami i urazami
 • Swoboda ruchów, dzięki odsłoniętej wewnętrznej części dłoni
 • Profilowana powierzchnia panelu do zbijania ciosów wzmocniona wielowarstwową pianką o różnej gęstości
 • Szerokie, bardzo mocne zapięcie hook & loop usztywniające nadgarstek
 • Wysokiej jakości oddychająca, antyalergiczna i antybakteryjna tkanina wewnętrzna
 • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010
 • Wszystkie modele rękawic bokserskich marki Overlord są szyte ręcznie.
 • Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.
 • Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka.

Wszystkie modele rękawic marki Overlord są szyte ręcznie.

Nie zostawiać rękawic w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Pamiętaj, aby używać owijek bokserskich, które przedłużą żywotność rękawic, a także zapobiegną kontuzjom nadgarstka. 

Rekomendacje

Większość rękawic do MMA jest wykonana z 1-1,5 cm naddatkiem na każdy rozmiar, to oznacza, że rozmiar S będzie pasował do dłoni o rozmiarze M, dlatego wybór rozmiaru determinuje waga zawodnika.

Dla osób o wadze do 75 kg, bez względu na wiek i płeć idealne będą rozmiary S i M.

Zawodnicy o wadze powyżej 75 kg powinni wybierać rękawice w rozmiarach L i XL. Dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu, szczególnie osób do 75 kg, stawiających swoje pierwsze kroki w MMA waga rękawicy nie powinna przekraczać 4 uncji dla rękawic do treningu, oraz 7 uncji w przypadku rękawic na zawody.


UWAGA!

Rękawice do MMA nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w rękawicach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Gwarancja 12 miesięcy