Overlord Ochraniacze Piszczeli Club

Overlord Ochraniacze Piszczeli Club

189,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Ochraniacz Piszczeli i Stopy Club

Lekka konstrukcja Ochraniaczy Piszczeli i Stopy Club Overlord przeznaczona jest dla osób trenujących takie sporty walki jak MMA, doskonale sprawdzi się również w Muay Thai, Kickboxing, Krav Maga, K1.

Nagolenniki Overlord Club dzięki swojej optymalnej wadze oraz ergonomii zapewniają dużą swobodę ruchów podczas treningów i walk amatorskich, szczególnie docenianą w przypadku starć

w parterze.

Nagolenniki Overlord Club zawsze pozostają we właściwej pozycji, którą gwarantuje podwójne szerokie zapięcie, wewnętrzna, antypoślizgowa tkanina oraz podwójne mocowanie ochraniacza stopy.

Wielowarstwowy korpus wykonany z pianki o różnej gęstości doskonale chroni, amortyzuje i minimalizuje skutki mocnych kopnięć i bloków.

Ochraniacze piszczeli i stopy Overlord Club dzięki wyprofilowanej i wydłużonej w górnej części konstrukcji chronią wrażliwe na kontuzje i urazy struktury stawu kolanowego, w szczególności rzepkę i łąkotkę przyśrodkową.

Dodatkową ochronę zawodnika stanowią szerokie i wzmocnione boki ochraniacza Club zarówno po wewnętrznej i zewnętrznej stronie piszczeli.

Wewnętrzna wyściółka jest wykonana z oddychającej tkaniny o właściwościach antybakteryjnych, zapewniającej również bardzo dobrą wentylację, ważną podczas długich i intensywnych treningów. 

Ochraniacze piszczeli i stopy Overlord Club są wykonane są z wysokiej jakości skóry syntetycznej, wytrzymałej, bardzo trwałej i jednocześnie łatwej w czyszczeniu i konserwacji. 

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% PU + PVC
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości 100% EVA Foam 12 mm + 6 mm
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Stopa Szeroka, wzmocniona wielowarstwową pianką EVA Foam 8 mm
Kolor Czarny mat
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wielowarstwowa wyprofilowana pianka o dużej gęstości zapewniająca doskonałą ochronę przed kontuzjami
  • Eva system kontrolujący, amortyzujący i równomiernie rozprowadzający energię powstałą w wyniku silnych ciosów i kopnięć
  • Duża powierzchnia ochrony piszczeli
  • Piszczel i śródstopie chronione dodatkową, szeroką 8 mm warstwą EVA Foam
  • Anatomiczny profil zabezpieczający kolana przed bolesnymi kontuzjami
  • Bardzo lekkie, komfortowe, mobilne
  • Oddychająca, antybakteryjna, niewchłaniająca potu podczas treningów tkanina wewnętrzna.
  • Podwójny, bardzo mocny, szeroki system regulacji hook & loop
  • Podwójne mocowanie ochraniacza stopy
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość SMLXL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!

Polecamy