Overlord Ochraniacze Piszczeli X-Kick

Overlord Ochraniacze Piszczeli X-Kick

179,00 zł
Brutto
Rozmiar
Kolor
Ilość

Informacje ogólne

Bolesne stłuczenia, a nawet złamania kości piszczelowej najczęściej występują w wyniku bezpośredniego urazu przedniej części podudzia i z tego względu ochrona tej okolicy jest tak istotna. Nie mniej należy pamiętać, że w trakcie wykonywania silnych kopnięć duże przeciążenia oddziałują również na grzbietową część śródstopia oraz staw skokowy, który jest najbardziej podatnym na urazy ze wszystkich stawów w ciele człowieka. Ochraniacz piszczeli i stopy jest niezbędnym sprzętem w sportach walki typu full contact, jego zadaniem jest ochrona przed kopnięciami rywala i w czasie zadawania uderzeń. Wybór odpowiedniego modelu ochraniaczy piszczeli i stopy zależy od uprawianej dyscypliny oraz stopnia zaawansowania. Muay Thai, Kickboxing czy Krav maga ze względu na wykonywanie dużej ilości mocnych kopnięć wymaga ochraniaczy dobrze wyprofilowanych, twardych i maksymalnie osłaniających nogi. W przypadku MMA ochraniacze piszczeli nie powinny ograniczać swobody ruchów, szczególnie podczas sparingu czy walki w parterze. Tego typu ochraniacze dzięki lekkiej konstrukcji pozwalają na większą precyzję uderzeń chroniąc jednocześnie przed kopnięciami przeciwnika. Obydwa rodzaje ochraniaczy powinny być wykonane z bardzo odpornych i trwałych materiałów i wykończone od wewnątrz antypoślizgową, oddychającą i pochłaniającą wilgoć mocną tkaniną. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli zapewnią komfort i bezpieczeństwo niezależnie od uprawianej dyscypliny sportów walki. Bardzo ważne jest również dopasowanie rozmiaru, aby podczas treningu nie przesuwały się i jednocześnie nie ograniczały swobody ruchów Przed niechcianymi kontuzjami piszczele ochronią również ochraniacze bawełniane, o których warto tutaj wspomnieć. Sprawdzą się bardzo dobrze m. in. w takich dyscyplinach jak Karate, Taekwondo, Kyokushin oraz w innych sztukach walki, podczas uprawiania których ochrona i atak nogami nie wymaga piszczeli ze stali. Overlord oferuje modele zarówno lżejsze, gwarantujące większą swobodę ruchów oraz cięższe, o wzmocnionej konstrukcji, świetnie sprawdzające się w technikach stosujących niższe i wyjątkowo silne kopnięcia. 


Overlord® Ochraniacz Piszczeli i Stopy X-Kick

Ochraniacz Piszczeli i Stopy X-Kick został zaprojektowany z myślą o osobach trenujących sporty walki, gdzie zadawanie ciosów nogami jest potężną bronią. Przeznaczone są dla amatorów takich sportów jak m.in. Muay-Thai, Kickboxing, Krav Maga, K1.

Ochraniacz piszczeli Overlord X-Kick dzięki warstwowej konstrukcji z zastosowaniem amortyzującej pianki o różnej gęstości EVA Foam 12mm + 6 mm, skutecznie chroni przed bolesnymi kontuzjami podczas treningów i walk amatorskich. Wypełnienie ochraniacza doskonale pochłania i równomiernie rozprowadza energię powstałą w wyniku potężnych kopnięć i bloków.

Ochraniacze X-Kick są wykonane z bardzo trwałej, odpornej i  łatwej w konserwacji oraz czyszczeniu skóry syntetycznej 100% PU + PVC. Stabilność mocowania w części piszczelowej gwarantuje podwójne zapięcie typu hook & loop, taki system regulacji idealnie dopasowuje się do każdego kształtu łydki. 

Przyjazna dla skóry, antyalergiczna tkanina użyta do wyściółki ochraniacza ma właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu zyskują one dodatkowe zabezpieczenie przed przesuwaniem się w trakcie treningu, tkanina zapewnia również wchłanianie i odprowadzanie wilgoci, pełniąc również funkcję antybakteryjną.

Parametry techniczne

Poszycie zewnętrzne 100% PU + PVC
Wypełnienie ochraniacza Wielowarstwowa pianka o różnej gęstości EVA Foam
Materiał wewnętrzny Oddychająca tkanina antyalergiczna, ograniczająca wchłanianie wilgoci wewnątrz o właściwościach antybakteryjnych
Kolor moro Czarny, Czerwony, Niebieski, Różowy
Rozmiar S, M, L, XL

Bezpieczeństwo & Komfort

  • Wielowarstwowa pianka o wysokiej gęstości zapewniająca wysoką ochronę przed kontuzjami
  • Wytrzymała, amortyzująca pianka EVA Foam o różnej gęstości doskonale amortyzująca i rozprowadzająca wstrząsy
  • Doskonała absorpcja, bezpieczeństwo treningu
  • Śródstopie chronione dodatkową warstwą amortyzującej pianki 8 mm
  • Stabilna konstrukcja, idealne dopasowanie do kształtu łydki
  • Niewielka waga
  • Podwójny, bardzo mocny system regulacji hook & loop
  • Podwójne mocowanie ochraniacza stopy
  • Wzmocnienie dodatkową warstwą EVA Foam na bokach nagolennika
  • CE zgodnie z wytycznymi PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010

Wszystkie modele ochraniaczy piszczeli i stopy marki Overlord są wykonane ręcznie.

Nie zostawiać ochraniaczy w szczelnym, zamkniętym opakowaniu bezpośrednio po treningu.

Tabela rozmiarów

Wielkość SMLXL
Wzrost 134-152 152-170 170-188 188-200
Długość piszczeli 24 cm 26 cm 29 cm 30 cm
Długość stopy 12 cm 13 cm 14 cm 15 cm

UWAGA!

Ochraniacze nie zapewniają pełnej ochrony przed urazami!

Wszelkie zanieczyszczenia, samodzielne zmiany w ochraniaczach, niewłaściwe użytkowanie mogą znacznie obniżyć ich właściwości ochronne!